Mode:  

     
 

Football Season Scores

     

NORTHEAST REGIONAL (Boys)
At Jacksonville State University
Semi-Finals
Finals
To State Finals
   
 2/19 Huffman  37  Homewood  73  
 10:30 am Homewood  53 .
CLASS 6A
Feb. 22, 10:40 am
 Homewood
 2/19 Gadsden City  79  Gadsden City  65
(6A--NE Qualifier)
 1:30 pm Minor  69  
   
 2/19 Spring Garden  58  Holy Family  43  
 4:30 pm Holy Family  71 .
CLASS 1A
Feb. 22, 2 pm
 Faith Christian
 2/19 Collinsville  66  Faith Christian  60
(1A--NE Qualifier)
 7:30 pm Faith Christian  74  
   
 2/20 J.O. Johnson  53  Anniston  66  
 10:30 am Anniston  56  
CLASS 5A
  Feb. 22, 5:20 pm
 Butler
 2/20 Butler  75  Butler  69
(5A--NE Qualifier)
  1:30 pm Talladega  71  
   
 2/20 Piedmont  74  Piedmont  68  
 4:30 pm Westbrook Chr.  67  
CLASS 2A
Feb. 22, 8:40 pm
 White Plains
 2/20 White Plains  50  White Plains  75
(2A--NE Qualifier)
 7:30 pm Ranburne  47  
 2/21 Crossville  76  Crossville  48  
 10:30 am Glencoe  65  
CLASS 3A
  Feb. 23, 10:40 am
 Madison Acad.
 2/21 Madison Acad.  79  Madison Acad.  49
(3A--NE Qualifier)
 1:30 pm Weaver  58  
   
 2/21 Cherokee Co.  64  Cherokee Co.  53  
 4:30 pm Saks  45  
CLASS 4A
Feb. 23,  2 pm
 Guntersville
 2/21 Guntersville  63  Guntersville  72
(4A--NE Qualifier)
 7:30 pm Tarrant  58

 

NFHS School Broadcasting Program
 

2013     2012     2011     2010     2007

     

 
  •  

NORTHEAST REGIONAL (Girls)

At Jacksonville State University

Semi-Finals

Finals

To Final 48

 

 

 

 

2/19

Hewitt-Trussville  52

      Mountain Brook  57

 

 9 am

 Mountain Brook  56

 

 

CLASS 6A

Feb. 22, 9 am

Clay-Chalkville 

 2/19

Clay-Chalkville  66

 Clay-Chalkville  75

6A-NE Qualifier

12 noon

Hoover  55

 

 

 

 

 

 

2/19

 Spring Garden 72

 Spring Garden 60

 

  3 pm

 Ragland  42

.

 

CLASS 1A

Feb. 22, 12;20 pm

Spring Garden 

2/19

 Gaston 57

 Gaston  46

1A-NE Qualifier

6 pm

 Jacksonville Christian  41

 

 

 

 

 

 

2/20

 J.O. Johnson  34

 Talladega  59

 

9 am

 Talledega  64           

 

 

CLASS 5A

Feb. 22, 3:40 pm

Talladega 

2/20

 Scottsboro  58

 Scottsboro  41

5A-NE Qualifier

12 noon

 Anniston  46

 

 

 

 

 

 

2/20

 Piedmont  63

 Piedmont  43

 

3 pm

 Ohatchee  48

 

 

CLASS 2A

Feb. 22, 7 pm

Ider

2/20

 Ider  68

 Ider  59

2A-NE Qualifier

6 pm

 Woodland  57

 

 

 

 

 

 

2/21

 Crossville  63

 Crossville  64

 

9 am

 Hokes Bluff  58

 

 

CLASS 3A

Feb. 23 9 am

Crossville

2/21

 Geraldine  50

 Glencoe  53

3A-NE Qualifier

12 noon

 Glencoe  56

 

 

 

 

 

 

2/21

 Boaz  52

 Boaz  45

 

3 pm

 Jacksonville  24

 

 

CLASS 4A

Feb. 23, 12:20 pm

DAR 

2/21

DAR  52

 DAR  58

             4A-NE Qualifier

6 pm

Locust Fork  46