Mode: Show Control Panel? Maximize 
6A Boys No. 1 Singles

1
Northridge- Braden Hannig
                   
                     
   Northridge- Braden Hannig                
2 Bye                    
                       
                   
3Florence- Nikhil Boorgu      Gulf Shores (2,3) Wes Lartigne            
                     
   Gulf Shores- Wes Lartigne                
4 Gulf Shores- Wes Lartigne  (2-6,6-2,6-1)                  
                     
           Gulf Shores (1,1) Wes Lartigne        
5Oxford- Ben Reimer                    
                     
   Saraland (3,2) Jacob Stokes                
6 Saraland- Jacob Stokes                      
                       
                   
Pell City- Tad Euler      Saraland (2,1) Jacob Stokes            
                     
   Pell City- Tad Euler              
8 Bye                    
                     
               Northview (1,1) Chase Parker    
9BYE                  
                     
   Muscle Shoals- Ethan Aycock                
10 Muscle Shoals- Ethan Aycock                    
                       
                   
11
Homewood- Will Livingston
     Muscle Shoals (2,0) Ethan Aycock            
                   
   Hillcrest (0,0) Tag Shaw                
12 Hillcrest- Tag Shaw                    
                     
           Northview (2,1)Chase Parker        
13 Walker- Tyler Banks                  
                   
   Walker- Tyler Banks                
14 Opelika- Andrew Bizilia  (4-6,6-3,6-4)                  
                       
                   
15BYE      Northview (4,2) Chase Parker            
                     
   Northview- Chase Parker                
16 Northview- Chase Parker                      
                       
                       
17
                Champion
                     
                   
18 Bye                    
                     
                   
19                  
                   
                   
20 Bye                    
                     
                   
21                    
                   
                   
22 Bye                    
                       
                   
23
                 
                     
                 
24 Bye                    
                     
                   
25                  
                   
                   
26 Bye                    
                       
                   
27
                 
                   
                   
28 Bye                    
                     
                   
29                  
                     
                   
30 Bye                    
                       
                   
31                  
                   
                   
32Bye                    
                     

 

     
6A Boys No. 2 Singles
1 Northridge- Cannon Klement                
                 
   Northridge- Jack Gentry            
2 Bye                
                   
               
3 Opelika-Conner Pruitt      Walker (0,4) Ben Hicks        
               
   Walker (3,0) Ben Hicks            
4 Walker Ben Hicks                
               
           Walker (4,2) Ben Hicks    
5 Homewood- Mark Burgess                
                 
   Muscle Shoals (0,1) Tyler Bishop            
6 Muscle Shoals- Tyler Bishop                
                   
               
7 Florence- Nick Hester      Muscle Shoals (4,4)Tyler Bishop        
                 
   Florence- Nick Hester          
8 Bye                
                 
               Walker (3,2) Ben Hicks
9 BYE             Champion
               
   Gulf Shores- Jake Lartigne            
10 Gulf Shores Jake Lartigne                
                   
               
11 Saraland- Ethan Steed      Gulf Shores (3,1) Jake Lartigne        
                 
   Oxford Chase White            
12 Oxford - Chase White  (6-3,4-6,7-6)              
               
           Gulf Shores (4,3) Jake Lartigne    
13 Pell City - Austin Grill              
               
   Pell City (3,3) Austin Grill            
14 Hillcrest -Judson Osborn                
                   
               
15 Bye      Northview (3,1)- Cannon Klement        
                 
   Northview- Cannon Klement            
16 Northview- Cannon Klement                  
                 
                   
     
6A Boys No. 3 Singles

                 
 Walker- Mason Woodman                
                 
   Walker- Mason Woodman            
 BYE                
                   
               
 Northridge- Parker Stroud      Florence (2,4) Luke Singletary        
                 
   Florence (2,0) Luke Singletary            
 Florence- Luke Singletary                
                 
           Florence (7-6,6-2) Luke Singletary    
 Muscle Shoals -Zach Mastin                
                 
   Muscle Shoals(0,1) Zach Mastin            
 Saraland                
                   
               
 Hillcrest- Sam Andrus      Muscle Shoals (3,4) Zach Mastin        
                 
   Hillcrest- Sam Andrus          
 BYE                
                 
               Florence (4,1) Luke Singletary
 BYE             Champion
                 
   Oxford =- Jake Hammond            
 Oxford- Jake Hammond                
                   
               
 Northview- Will Adams      Northview- Will Adams        
       (7-6,6-4)          
   Northview (4,3) Will Adams            
 Pell City- Jack Euler                
                 
           Opelika (4,2) Andy Huling    
 Gulf Shores- Jay Jackson              
                 
   Homewood- Will Ryan            
 Homewood- Will Ryan   (5-7,6-4,6-1)              
                   
               
 BYE      Opelika (3,2) Andy Huling        
                 
   Opelika- Andy Huling            
 Opelika- Andy Huling                

     
6A Boys No. 4 Singles
                 
 Oxford- Landon Macoy                
                 
   Oxford- Landon Macoy              
 BYE                
                   
               
 Pell City- Ethan Kirby      Walker- John Bertoldi        
                 
   Walker (1,1) John Bertoldi            
 Walker- John Bertoldi                
                 
           Florence- Noah Davis (6-4,4-6,7-5)    
 Saraland-Joseph Bush                 
                 
   Muscle Shoals(3,0) Mason Stevens            
 Muscle Shoals- Mason Stevens                
                   
               
 Florence- Noah Davis      Florence (3,2) Noah Davis        
                 
   Florence- Noah Davis            
 BYE                
                 
               Northview (retired)
 BYE             Champion
                 
   Gulf Shores- Grayson Ranft            
 Gulf Shores- Grayson Ranft                
                   
               
 Homewood- Cooper Mcrae       Hillcrest (2,2) Chase Parsons        
                 
   Hillcrest (3,5) Chase Parsons            
 Hillcrest- Chase Parsons                
                 
           Northview (4,2) Cody Bonds    
 Northridge- JC Jones              
                 
   Opelika (2,0) Henry Smith            
 Opelika- Henry Smith                
                   
               
 BYE      Northview- Cody Bonds          
       (6-3,1-6,6-4)          
   Northview- Cody Bonds              
 Northview- Cody Bonds                
     
6A Boys No. 5 Singles
                 
 Pell City- Ben Castleberry                
                 
   Pell City- Ben Castleberry            
 BYE                
                   
               
 Hillcrest- Bryant Wilkerson        Florence (4,1) Noah Tompkins        
                 
   Florence (0,1) Noah Tompkins            
 Florence- Noah Tompkins                  
                 
           Florence (2,2) Noah Tompkins    
 Homewood- Henry Randall                
                 
   Homewood (2,0) Henry Randall            
 Gulf Shores- Sam Dersch                
                   
               
 Northridge- Thompson Vice        Northridge (3,4) Thompson Vice        
                 
   Northridge- Thompson Vice          
 BYE                
                 
               Florence (3,3) Noah Tompkins
 BYE             Champion
                 
   Opelika- Wilson Hudson            
 Opelika- Wilson  Hudson                
                   
               
 Northview- Caleb Cruz        Muscle Shoals (6-2,7-6) Jackson Hall        
                 
   Muscle Shoals(3,2) Jackson Hall            
 Muscle Shoals- Jackson Hall                
                 
           Walker- Jack Bowen    
 Walker- Jack Bowen          (6-3,6-7,6-3)    
                 
   Walker (1,0) Jack Bowen            
 Oxford                
                   
               
 BYE      Walker (1,2) Jack Bowen        
                 
   Saraland- Ward Arnett            
 Saraland- Ward Arnett                
     
6A Boys No. 6 Singles
                 
 Muscle Shoals- Joe Rudolph                
                 
   Muscle Shoals- Joe Rudolph            
 BYE                
                   
               
 Homewood- Fischer Hawkins      Opelika (4,0) Grayson Crowley        
                 
   Opelika (2,4) Grayson Crowley            
 Opelika- Grayson Crowley                  
                 
           Opelika (3,4) Grayson Crowley    
 Gulf Shores- Samuel Melton                
                 
   Northview (3,3) Gage Prutzman            
 Northview- Gage Prutzman                  
                   
               
 Saraland- Luke Middleton      Saraland- Luke Middleton        
       (6-2,6-7,6-0)          
   Saraland- Luke Middleton            
 BYE                
                 
               Walker (0,0) Grayson Barber
 BYE             Champion
                 
  Hillcrest- Garrett Crawford            
 Hillcrest- Garrett Crawford                
                   
               
 Northridge- Carter McEntyre        Hillcrest (3,0) Garrett Crawford        
                 
   Florence (1,2) Miller Barnes            
 Florence- Miller Barnes                  
                 
           Walker (2,3) Grayson Barber    
 Walker- Grayson Barber              
                 
   Walker (0,0) Grayson Barber            
 Pell City- Cannon Harmon                
                   
               
 BYE      Walker (1,1) Grayson Barber        
                 
   Oxford- Seth Turner            
 Oxford- Seth Turner                
     
6A Boys No. 1 Doubles
 Northview                
               
   Northview            
2 BYE               
                 
               
 Opelika      Northview (4,3)        
             
   Opelika            
4 Hartselle              
               
           Northview (1,5)    
5 Saraland              
               
   Walker (5,6)            
6 Walker              
                 
               
7 Florence      Walker (1,4)        
             
   Florence          
8 BYE              
               
               Northview (1,5)
9 Homewood              
               
   Northridge (2,3)            
10 Northridge              
                 
               
11 Muscle Schoals      Muscle Shoals (2,0)        
             
   Muscle Shoals            
12 Oxford              
               
           Muscle Shoals (2,2)    
13 Gulf Shores              
               
   Gulf Shores (3,3)            
14 Hillcrest              
               
               
15      Gulf Shores (0,2)        
             
   Pell City            
16 Pell City            
               
                Champion
17 BYE              
             
               
18              
I.                
               
19 BYE              
             
               

20

             

 

             
               
21 BYE              
               
               
22              
                 
               
23 BYE              
             
             
24              
               
               
25              
             
               
26              
                 
               
27 BYE              
             
               
28              
               
               
29 BYE              
               
               
30              
                 
               
31 BYE              
             
               
32              

 

               
                   
     
6A Boys No. 2 Doubles
                 
 Opelika                
                 
   Opelika            
 BYE                
                   
               
 Saraland      Florence (5,1)        
                 
   Florence (0,0)            
 Florence                
                 
           Florence    
 Northview          (7-5,2-6,6-1)      
                 
   Northview (2,5)            
 Northridge                
                   
               
 Gulf Shores      Northview (1,3)        
                 
   Gulf Shores          
 BYE                
                 
               Florence (5,2)
 BYE             Champion
                 
   Pell City            
 Pell City                
                   
               
 Oxford      Oxford        
       (2-6,6-2,6-1)          
   Oxford (5,4)            
 Homewood                
                 
           Walker (1,2)    
 Walker              
                 
   Walker (0,0)            
 Muscle Shoals                
                   
               
 BYE      Walker (2,3)        
                 
   Hillcrest            
 Hillcrest                
     
6A Boys No. 3 Doubles
                 
 Saraland                
                 
   Saraland            
 BYE                
                   
               
 Homewood      Muscle Shoals (2,0)        
                 
   Muscle Shoals(0,3)            
 Muscle Shoals                
                 
           Muscle Shoals (3,4)    
 Northridge                
                 
   Northridge (5,0)            
 Northview                
                   
               
 Hillcrest      Northridge        
       (4-6,6-0,6-3)          
   Hillcrest          
 BYE                
                 
               Florence (6-2,2-6,6-0)
 BYE             Champion
                 
   Opelika            
 Opelika                
                   
               
 Gulf Shores      Opelika (1,2)        
                 
   Gulf Shores            
 Oxford                
                 
           Florence (2,5)    
 Pell City              
                 
   Florence (5,1)            
 Florence                
                   
               
 BYE      Florence (4,5)        
                 
   Walker            
 Walker                
     
2017 6A Boys TE  
TEAM SCORING

1

 Florence

 48

2

 Gulf Shores

 21

3

 Hartselle

 0

4

 Hillcrest

 10

5

 Homewood

 4

6

 Muscle Shoals

 33

7

 Northridge

 13

8

Northview

 44

9

 Opelika

 23

10

Oxford

 11  Pell City   2

 12

 

13

 

 

 Saraland 
 

 Walker

 

SPORTSMANSHIP: Gulf Shores

8

43