2011 Baseball Bracket - Class 4A
FIRST ROUND
April 22-23
|
SECOND ROUND
April 29-30
|
THIRD ROUND
May 6-7
|
SEMI-FINALS
May 13-14
|
STATE FINALS
5/17--7; 5/18--4 & 7
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomasville 2-2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SARALAND 2-2 |
|
|
|
|
|
SARALAND 3-6 |
|
|
|
|
|
|
|
UMS-Wright 6-5-13 |
|
|
UMS-WRIGHT 4-4-13 |
|
|
|
|
|
Ums-Wright 5-8 |
|
|
|
|
|
W.S. NEAL 14-3-0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UMS-WRIGHT 4-11 |
|
Jemison 0-0 |
|
|
Dadeville 4-4 |
|
|
|
|
|
DADEVILLE 10-10 |
|
|
Bibb Co. 9-1-2 |
|
|
|
|
Holtville 7-1-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
BIBB CO. 5-17 |
|
|
|
|
|
BIBB CO. 4-5-5 |
|
|
|
|
|
|
|
St. James 10-1-4 |
|
|
|
|
|
|
UMS-Wright 5-11-9 |
|
|
STRAUGHN 10-11 |
|
|
|
|
|
STRAUGHN 5-11-15 |
|
|
|
|
|
|
|
Headland 6-14 |
|
|
Straughn 5-1-12 |
|
|
|
|
|
Headland 2-1 |
|
|
|
|
|
ALABAMA CHR. 4-13 |
|
|
|
|
Straughn 3-1 |
|
|
Calera 3-13- |
|
|
|
|
|
|
|
|
Holt7 2-4 |
|
|
|
|
|
HOLT 5-3-7 |
|
|
OAK GROVE 4-5-8 |
|
|
|
W. Blocton 3-2-6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OAK GROVE 12-9 |
|
|
|
|
|
OAK GROVE 8-4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UMS-Wright |
Cleburne Co. 1-3-8 |
|
|
|
|
|
|
Champion |
|
|
Childersburg 3-2 |
|
|
|
|
|
CHILDERSBURG 11-2-11 |
|
|
|
|
|
|
|
Munford 1-2 |
|
|
Alexandria 5-8 |
|
|
|
|
|
ALEXANDRIA 4-9 |
|
|
|
|
|
ALEXDANDRIA 11-12 |
|
|
|
|
|
|
|
N. Jackson 10-7 |
|
|
|
|
Guntersville 15-9-3 |
|
|
|
N. Jackson 15-0 |
|
|
|
|
|
PRICEVILLE 3-1 |
|
|
GUNTERSVILLE 13-9 |
|
|
|
|
E. Lawrence 9-0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
GUNTERSVILLE 16-10 |
|
|
|
|
|
GUNTERSVILLE 10-15 |
|
|
|
|
|
|
|
Springville 4-8-5 |
|
|
|
|
|
Brooks 8-3-7 |
|
|
FAYETTE CO. 14-9 |
|
|
|
|
|
FAYETTE CO. 10-1-15 |
|
|
|
|
|
|
|
Haleyville 4-5 |
|
|
Fayette Co. 3-6-3 |
|
|
|
|
|
Haleyville 0-3 |
|
|
|
|
|
ONEONTA 2-4 |
|
|
|
|
BROOKS 12-21-26 |
|
Brooks 24-13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brooks 6-15 |
|
|
|
|
|
W. LIMESTONE 4-3 |
|
|
BROOKS
8-5-13 |
|
|
|
|
Ardmore 8-4-5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ARDMORE |
1-5 |
|
|
|
|
|
DESHLER 11-3-4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bracket Facts
1. "Host" teams are shown shaded ALL CAPITAL LETTERS.
2. Area winners are "host" teams in the first round.
3. In the second, quarter-final and semi-final rounds, the team that traveled more times during the
preceding round(s) will be the "host" team. If travel (number of times) in the previous round(s) is the
same, the team on the bottom of the bracket will be the "host" team. If two teams from the same area
meet, the highest finisher in regular season play will be the "host" team.