2013 Soccer Bracket - Boys Class 1A-4A
FIRST ROUND
April 27
|
SECOND ROUND
April 30
|
THIRD ROUND
May 4
|
SEMI-FINALS
May 10
|
STATE FINALS
May 11
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charles Henderson 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UMS-WRIGHT 2 |
|
|
|
|
|
UMS-WRIGHT 2 |
|
|
|
|
|
|
|
Bayside Academy |
|
|
UMS-Wright 3 |
|
|
|
|
|
Bayside Academy 1 |
|
|
|
|
|
ANDALUSIA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UMS-Wright 0 |
|
Brewbaker Tech 3 |
|
|
Brewbaker Tech 1 |
|
|
|
|
|
TRINITY PRES. 2 |
|
|
MONTGOMERY ACADEMY 1 |
|
|
|
|
Montgomery Academy 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
MONTGOMERY ACAD. 3 |
|
|
|
|
|
ALABAMA CHRISTIAN 1 |
|
|
|
|
|
|
|
American Christian 5 |
|
|
|
|
|
|
Westminster,
Oak Mtn. 1 |
|
|
American Christian 1 |
|
|
|
|
|
TALLASSEE 4 |
|
|
|
|
|
|
|
Holtville 0 |
|
|
Holy Spirit 0 |
|
|
|
|
|
HOLY SPIRIT 4 |
|
|
|
|
|
HOLY SPIRIT 6 |
|
|
|
|
WESTMINSTER, OAK MTN. 1
|
|
|
Fultondale 0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Westminster, O. Mtn. 2 |
|
|
|
|
|
WESTMINSTER, O.MTN. 4 |
|
|
WESTMINSTER, O. MTN. 6 |
|
|
|
Indian Springs 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ALTAMONT 1 |
|
|
|
|
Collinsville
|
ALTAMONT 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Childersburg 0 |
|
|
|
|
|
|
State Champion |
|
|
ONEONTA 2 |
|
|
|
|
|
ONEONTA 4 |
|
|
|
|
|
|
|
Susan Moore 1 |
|
|
Oneonta 0 |
|
|
|
|
|
Susan Moore 1 |
|
|
|
|
|
JACKSONVILLE 0 |
|
|
|
|
|
|
|
Crossville 2 |
|
|
|
|
Collinsville 2 (PKs)
|
|
|
|
Faith Christian 0 |
|
|
|
|
|
FAITH CHRISTIAN 3 |
|
|
COLLINSVILLE 2 |
|
|
|
|
Donoho 0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
COLLINSVILLE 9 |
|
|
|
|
|
COLLINSVILLE 10 |
|
|
|
|
|
|
|
Priceville 3 |
|
|
|
|
|
COLLINSVILLE 4 |
|
|
Mars Hill Bible 4 |
|
|
|
|
|
MARS HILL BIBLE 4 |
|
|
|
|
|
|
|
Athens Bible 0 |
|
|
Mars Hill Bible 1 |
|
|
|
|
|
TANNER 3 |
|
|
|
|
|
TANNER 2 |
|
|
|
|
RANDOLPH 1 |
|
Madison Academy 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Randolph 2 |
|
|
|
|
|
RANDOLPH 6 |
|
|
RANDOLPH 6 |
|
|
|
|
Madison County 0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
WESTMINSTER CHR. 1 |
|
|
|
|
|
|
WESTMINSTER CHR. 6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bracket Facts
1. "Host" teams are shown in CAPS.
2. Section winners and runners-up are "host" teams in the first round.
3. In the second round, the team that traveled more times during the preceding round(s) will be the "host" team. If travel (number of times) in the previous round(s) is the same, the team on the bottom of the bracket will be the "host" team. If two teams in the same area meet, the team with the highest finish in the section standings will be the home team.