2019 Boys Class 6A Tennis
1 Blake Spradlin
Cullman
3 Thomas Tredwell
Trinity
6-1
6-2
4 Austin Taylor
Hartselle
6-3
5 Luke Wolf
Briarwood
6 Jay Teel
Wetumpka
6-0
7 Tad Euler
Pell City
8 Hudson Thompson
Muscle Shoals
Luke Wolf
Champion
6-4,7-6
11 Matthew Brooks
Daphne
0-6
12 Axl Buchheit
Hillcrest
13 Braden Hannig
Northridge
14 Trey Fowler
UMS-Wright
15 Lane Young
Albertville
16Nathan Smith
St. Paul's
1 Tygen Goldammer
3 Curtis Richey
4 Seth McKee
Hartsell
6-4
5 JohnWolf
6-7
7 Garrett Crawford
8 Bruno Anez
John Wolf
9 Kessler Park
6-2,6-2
11 Mason Stevens
7-6
12 Jackson Murphree
13 Max Williams
15 Pierson Waite
16 Jack Euler
1 Conner Coleman
3 Alex Smith
4 Dean Herndon
5 Jordan Wilson
7 Austin Grill
8 Giddens Ford
3-6
Connor
Coleman
9 Will Steadman
11 Ross Zeanah
12 Sam Ratliff
13 Jackson Hall
15 Jared Snyder
7-5
16 Nolan Light
1 Caden Goldammer
3 Lucas Gipson
4 Chris Bowen
5 John Ried Pendley
7 Drew Shankles
8 Ethan Kirby
Ethan Carr
9 Mark Cera
6-1,6-2
11 Stephens Ashbee
12 Bryant Wilderson
13 Ethan Carr
15 Jacob Walker
16 Brock Carroll
1 Luke Hester
3 Thomas Harper
4 Triston Smith
5 Tucker Rainwater
7 Dakotah Fuller
8 Carson Braswell
Alex Felts
9 Samuel Treadwell
6-2,6-0
11 Alex Felts
12 Logan Hanmack
13 Jerrick Phan
15 Cannon Harman
16 Griffin NIxon
1 Sam Barclift
3 Eli Terry
4-6
4 Matthew Pate
5 Edward Ladd
7 Sam Patel
8 Joe Don Anderson
Will Tarter
9 Luke Franklin
6-1,6-4
11 Will Tarter
12 Taylor Citrin
13 Sam Webb
15 Thompson Vise
16 Taylor Smith
1 Wolf/Coleman
3 Spradlin/Ratliff
4 T.Euler/Kirby
6-3, 7-5
5 Taylor/McKee
7 Young/Richey
8 Fowler/Ford
6-1, 6-2
Connor Coleman
9 Williams/Pendley
6-4,6-4
11 Smith/Steadman
12 Waite/Wilson
6-1,6-3
13 Hannig/Goldammer
15 Hall/Thompson
6-2,
16 Buchheit/Fuller
6-2,6-1
1 R. Zeanah/
T. Zeanah
3 Gipson/Rainwater
4 J. Euler/Grill
6-1,4-6,6-1
5 Park/Bowen
7 Shankles/Nixon
8 Anez/Ashbee
6-1,6-0
9 T.Tredwell/Herndon
6-1,6-1
11 Stevens/Anderson
12 Teel/Walker
6-2, 6-2
13 J. Wolf/Carr
15 Light/Smith
16 Crawford/Snyder
6-3,6-0
1 Ladd/Murray
3 Felts/Tarter
6-1,
4 Smith/Barclift
5 Murphree/Patel
7 Harmon/Pate
8 Hester/Carroll
7-5,2-6, 6-3
A. Felts
W. Tarter
9 Cera/Harden
6-1,3-6,6-4
11 Treadwell/Fisher
12 Citrin/Goodloe
6-2,6-7, 7-6
13 Wilkerson/Ander
15 C. Goldammer/Harper
16 Hanmack/Smith
6-2,6-4
1
84
2
50
3
34
4
29
5
22
6
17
7
9
8
10
11
12
0
Sportsmanship Award: