2009 Baseball Bracket - Class 1A
For Pairings and Scores, Click HERE.

FIRST ROUND
April 17-18   

SECOND ROUND
April 24-25

THIRD ROUND
May 1-2

SEMI-FINALS
May 8-9 

   STATE FINALS
5/12--4; 5/13--10 & 1

                 
 Georgiana  2-4
             
     J.U. BLACKSHER 10-16
         
 J.U. BLACKSHER 13-9
             
 Fruitdale  14-8
     J. U. Blacksher  3-8-2
     
     Fruitdale  0-6
         
 PLEASANT HOME 0-6
             
           Brantley  2-7-8
 
 Ariton  3-6
     Geneva Co.  3-2
         
 GENEVA CO. 10-16
     BRANTLEY
 6-7-7      
 Kinston  8-1
           
     BRANTLEY  12-7
         
 BRANTLEY  14-15
             
 Maplesville  9-2-0
             Brantley  3-9
     Sweet Water  4-15-14
         
 SWEET WATER 2-7-20
             
 Billingsley  2-2
     SWEET WATER  17-11
     
     HOLY SPIRIT  8-13-13
     
   
 HOLY SPIRIT  22-13
       
SWEET     WATER
6-6-5
 
 Fayetteville  12-12
           
     Fayetteville 12-14-1
         
WADLEY  1-2
     Talladega CC  0-2
     
 Loachapoka  8-15-7
           
     TALLADEGA CC 14-3-10
         
 TAL'DEGA CC 16-14-12
             Brantley
                 Champion
 Berry  15-8
             
     Berry  7-1
         
APPALACHIAN  0-6
             
 Parkway Chr.  0-1
     South Lamar  9-7-4
     
     SOUTH LAMAR  8-13
         
 SOUTH LAMAR  16-16
             
 Cedar Bluff  3-5
         South Lamar  1-0
 
     Ragland  1-11
         
 RAGLAND  12-7
       RAGLAND 
 3-10-2      
 Coosa Chr.  1-5
           
     GASTON  0-1
         
 GASTON  8-9
             
 Woodville  4-1
           Athens Bible  1-8
     Hackleburg  3-2
         
 HACKLEBURG  7-21
             
 Meek  0-4
     Athens Bible  10-3-13
     
     ATHENS BIBLE  13-3
         
 ATHENS BIBLE 13-8
         ATHENS BIBLE  7-10
 
 Shoals Chr. 14-14
           
     Shoals Chr.  11-9
         
 PHILLIPS  5-1
        SHOALS   
CHR. 0-8-1      
 Vina  3-7
           
     WATERLOO
 3-8          
 WATERLOO  4-12
             
                 

Bracket Facts

1. "Host" teams are shown In ALL CAPS.
2. Area winners are "host" teams in the first round.
3. In the second, quarter-final and semi-final rounds, the team that traveled more times during the 
    preceding round(s) will be the "host" team. If travel (number of times) in the previous round(s) is the 
    same, the team on the bottom of the bracket will be the "host" team. If two teams from the same area 
    meet, the highest finisher in regular season play will be the "host" team.

     
Corporate Partners